Araştırmacılara göre bunlar çocuklarda Covid19 un en yaygın semptomları

Araştırmacılara göre bunlar çocuklarda Covid19 un en yaygın semptomları Araştırmacılar, çocuklarda en sık görülen semptomların yetişkinlerinkinden farklı olduğuna işaret ediyor - Her yaş grubu için ayrı listeler istiyorlar Nancy Kouloura'yı yazıyor Araştırmacılar , yorgunluk, baş ağrısı ve ateşin , çocuklarda Covid-19 hastalığının en yaygın semptomları olduğunu ve bunlardan birkaçında öksürük veya tat veya koku kaybının geliştiğini keşfetti. Araştırmayla ilgili bir Guardian makalesine

  • Reklam
Araştırmacılara göre bunlar çocuklarda Covid19 un en yaygın semptomları
18 Eylül 2020 - 02:48

Araştırmacılar, çocuklarda en sık görülen semptomların yetişkinlerinkinden farklı olduğuna işaret ediyor - Her yaş grubu için ayrı listeler istiyorlar

Araştırmacılar , yorgunluk, baş ağrısı ve ateşin  , çocuklarda Covid-19 hastalığının en yaygın  semptomları olduğunu ve bunlardan birkaçında öksürük veya tat veya koku kaybının geliştiğini keşfetti. Araştırmayla ilgili bir Guardian  makalesine göre, bilim adamlarının en son bulguları, her yaş grubu için ayrı belirti listeleri oluşturma ihtiyacını vurguluyor  .

İngiliz yayınına göre,  NHS  (İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi) yetişkinlerde ve çocuklarda yaygın Covid-19 semptomları, aniden ortaya çıkan ani öksürük ve koku veya tatta değişiklikler (veya kayıp) olarak bildiriyor. Bununla birlikte, Covid Symptom Tracker  (koronavirüsün yayılmasının izlenmesine yardımcı olan bir uygulama) oluşturulmasının arkasındaki bilim adamları ekibi,  yeni verilere göre hastalığın çocuklarda yetişkinlerden farklı şekilde ortaya çıktığını açıklıyor .  

King's College'dan çalışma lideri Profesör Tim Spector , "Ateş, öksürük ve koku kaybıyla ilgili bu genel saplantıyı sürdürmek yerine, insanlara yaşa göre ana semptomların neler olduğunu anlatmaya başlamalıyız" dedi. Londra.

Grubun en son bulguları  , teşhis testine tabi tutulan 16.000 kişi arasında virüs için pozitif test yapan  198 çocuğun belirti raporlarına dayanıyor  Bazı çocuklar sınava ebeveynleriyle aynı anda girdi, bu da herhangi bir belirti olmasa bile ihtiyati nedenlerle taranmış olabilecekleri anlamına geliyor.

Araştırmacılara göre,  pozitif test eden çocukların 1 / 3'ünde hiçbir belirti yoktu , bu da birçok vakanın asemptomatik olduğunu gösteren önceki çalışmaları doğruladı  Test sonucu pozitif çıkan diğer çocuklarda ise semptomlar yetişkinlerinkinden oldukça farklıydı.

Semptomları olan Covid-19 tanısı alan çocukların yarısından fazlasında (% 55) yorgunluk ve  % 54'ünde  baş ağrısı vardı . Bu kategorideki çocukların yaklaşık yarısının ateşi vardı  ve  % 38'inin boğaz ağrısı vardı . Semptomları olan çocukların yaklaşık% 35'inde iştahsızlık,% 15'inde olağandışı bir deri döküntüsü ve% 13'ünde ishal vardı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan yetişkinlerde ise en yaygın semptomlar yorgunluk, baş ağrısı, inatçı öksürük, boğaz ağrısı ve koku kaybıdır.

Profesör Spector'a göre, virüs için pozitif çıkan çocukların neredeyse yarısında NHS sayfasındaki üç ana semptomdan hiçbiri yoktu.

"Biri [yalnızca] hükümetin tavsiyelerine  uyursa , [semptomatik] enfeksiyonların yarısından kaçabilirdi," diyerek , ebeveynleri Covid-19'un alabileceği farklı "yüzler" hakkında bilgilendirme ihtiyacını vurguladı. çocuklar ve yetişkinler. "Amaç, ebeveynleri çocuklarını teste sokmaya zorlamak değil, basitçe çocuklarını [semptomları varsa] okuldan uzak tutmaktır  ."

Spector'a göre, çocukların sahip olduğu bazı semptomlar soğuk algınlığına benziyor ve bu da önümüzdeki kış aylarında ek zorluklara neden olabilir. Bununla birlikte diğer  deri döküntüleri nadirdir. Ekip daha önce , yetişkin Covid-19 hastalarında da görüldüğünü belirterek , döküntülerin resmi  semptom listesine eklenmesi gerektiğini belirtmişti  .

Bu haber 1210 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum