Boğaz ağrısı Mutfağımızda bulunan en iyi dört ilaç

Rahatsız edici boğaz ağrısı durumunda, mutfak dolabınızda bulacağınız otlar ve yiyeceklerle nasıl rahatlayabileceğinizi okuyun. Boğaz ağrısı , çeşitli bakteriyel veya viral enfeksiyonlar ve alerji belirtileri, saldırgan ve yutma ve konuşma çeşitli fonksiyonları, özellikle fark edilebilir hale yana yaptığı kabartma, önemli bir önceliktir.Tedavi etmek için, özellikle rahatsız ediciyse, geleneksel ilaçlar, hatta bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa antibiyotikler vardır . Her durumda ney

Boğaz ağrısı Mutfağımızda bulunan en iyi dört ilaç
15 Eylül 2020 - 23:17 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 00:10

Rahatsız edici boğaz ağrısı durumunda, mutfak dolabınızda bulacağınız otlar ve yiyeceklerle nasıl rahatlayabileceğinizi okuyun.

Boğaz ağrısı , çeşitli bakteriyel veya viral enfeksiyonlar ve alerji belirtileri, saldırgan ve yutma ve konuşma çeşitli fonksiyonları, özellikle fark edilebilir hale yana yaptığı kabartma, önemli bir önceliktir.

Tedavi etmek için, özellikle rahatsız ediciyse, geleneksel ilaçlar, hatta bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa antibiyotikler vardır  Her durumda neye ihtiyacımız olacağını bize söyleyebilecek tek kişi elbette doktorumuzdur.

Ancak her mutfakta bulunan ve zaman alıcı ya da zor bir hazırlık gerektirmeyen basit doğal ürünlerle rahatlama sağlanabilir. Hadi deneyelim…

1. Tatlım

Boğaz ağrısı için en önemli tedavi seçeneklerinden biridir. İki çay kaşığı balı sıcak su ve limonu karıştırarak kendi yatıştırıcı içeceğinizi hazırlayabilirsiniz. Alternatif olarak, bir kaşık bal da aynı derecede etkili olacaktır.

2. Nane

İyileştirici özellikleriyle bilinen nane yaprakları, boğaz ağrılarını yatıştırır ve ayrıca mukusun giderilmesine yardımcı olarak dekonjestan görevi görür Kaynar suda nane içeceği içebilir veya nane uçucu yağının buharlarını soluyabilirsiniz İkincisi için, her 150 mililitre sıcak suya 3 veya 4 damla nane yağı ekleyin. Başınızı bir havluyla örtün ve su üzerinde derin nefes alın.

3. Kekik

Kekik bazen solunum yolu hastalıkları için kullanılmaktadır. Balgam söktürücü, antispazmodik ve antibakteriyel özelliklere sahip bir bitki olarak kabul edilir. Araştırmaların kekik yapraklarındaki timolün boğaz ağrısını ve akut bronşiti hafifletmeye yardımcı olabileceğini ortaya çıkarması tesadüf değildir Yapraklar ayrıca boyun kaslarını gevşeten ve iltihabı azaltan flavonoidler içerir.

Evde iki çay kaşığı ezilmiş kekik yaprağı ve bir bardak kaynar su kullanarak kekik içeceği yapabilirsiniz. Bardağı kapatın, yaprakları 10 dakika bekletin ve sonra süzün.

4. Tuzlu su ile gargara yapın

Boğaz ağrısı için en iyi bilinen ilaç , genellikle öksürüğe neden olan kaşıntılı boğazı hafifletmeye yardımcı olabilir 1/4 ila yarım çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırmak tahrişi hafifletebilir.

6 yaşından küçük çocuklar için gargara yapmakta zorlandıkları için daha uygun başka bir tedavi seçin.

Bu haber 818 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum