Bu çocukların hastaneye kaldırılma olasılığı 24 Kat daha fazladır- ebeveynleri Neyi yanlış yapıyor?

Bu çocukların hastaneye kaldırılma olasılığı 24 Kat daha fazladır ebeveynleri Neyi yanlış yapıyor

  • Reklam
Bu çocukların hastaneye kaldırılma olasılığı 24 Kat daha fazladır- ebeveynleri Neyi yanlış yapıyor?
22 Eylül 2020 - 15:03 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 16:08

Bilim adamların yeni çalışmalarında, ikinci el sigara  dumana maruz kalan pediatrik hastaların hastanedeki acil durumları ziyaret gittikten sonra 24 kat daha fazla uzun süreli hastaneye yatma şansına sahip olduklarını iddia ediyorlar.


Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, yanlışlıkla ikinci el sigara içen çocuklar, acil servis yerini ziyaret ettikten sonra hastaneye daha yüksek oranda başvuruyor.

Ekim ayında Pediatrik araştırmada yayınlanacak ve şu anda bulunacak çalışma, sigara dumanına maruz kalmanın Pediatrik hastaların kaldıkları süre boyunca solunumla ilgili tıbbi prosedürler riskini artırdığını buldu. Acil durumlarda ve ayrıca ilgili ilaçların verilmesi.

Çalışma yaşa, cinsiyete ve etnik kökene bağlı olarak sigara dumanına maruz kalan 380 çocuk ile maruz kalmayan 1140 çocuğu karşılaştırdı.

"İkinci el dumana maruz kalmanın çocuklarda önemli morbidity ile ilişkili olduğunu biliyoruz.Sergilenen çocuklarını  sağlık çalışanlarına daha fazla ziyarette etmelerinin yanı yanı sıra, bu çalışmada bu ziyaret etmelerinin ek olarak bu çalışmada bu çalışmada ziyaretler sırasında kaynakların fiili kullanımını ayrıntılı olarak incelemek istedik.Üniversitesi'nde baş araştırmacı ve Profesör olan eşle Merinos "Örneğin, ikinci el dumana maruz kalan çocukların acil servis ziyaretleri daha fazla teşhis enfeksiyon testleri laboratuvar ve radyolojik testlerden geçme olasılığı daha yüksektir" dedi.

Bilim adamları, Tütüne maruz kalan çocukların daha büyük risk altında olmasını bekliyorlardı ve rakamlar beklentileri ile çarpıcı bir şekilde örtüşüyordu. Pediatrik ikinci el sigara içenlerin hastaneye yatırılma olasılığı 24 Kat daha yüksektir, bu da araştırmacılara göre hastalığın ciddiyeti ile ilgili olabilir .

Ayrıca marzuiyet grubundaki çocukların bir burun aspiratörü ile Aspire edilme olasılıkları 8 kat ve steroid verilme olasılığı 7 kat daha fazlaydı.

İkinci el sigara dumanına maruz kalan astımı olan her iki grupta ki çocukların acil ziyaretleri sırasında steroid 27 kat ve nöbetleri tedavi etmek için kullanılan bir bronkodilatör olan albuterol alma olasılıkları 15 kat daha  fazlaydı. astım.

Buna ek olarak, ikinci el dumana maruz kalan çocuklar vardı n laboratuvar, için risk (5.72 kat), radyolojik (4.73 kat) artmış, ve diğer çeşitli enfeksiyonlar tanı testi (2,68 kat).

Son olarak, bulgular, büyük olasılıkla sigara içme ortamından uzaklaşamama ları nedeniyle 1 yaşın altındaki çocukların ikinci el sigara dumanına en yüksek düzeyde maruz kaldıklarını, sosyo ekonomik durumun ise bir çocuğun olma şansını etkileyen başka bir faktör olduğunu gösterdi. Pasif içici.

Bununla birlikte, ikinci el sigaraya maruz kalan çocukların sağlıkla ilgili komplikasyonlarına rağmen Uzmanlar, hastanelerin acil servislerine çoğunun onları sigaraya maruz kalma açısından sık sık muayene etmediğini ve ailelerine sigarayı bırakma danışmanlığı hizmetlerinin yararlı olacağını söylüyor. hem Pediatrik hastalar hem de ebeveynleri.

Bu bağlamda, araştırmacılar için bir sonraki adım, mevcut çalışmadaki verileri alıp analiz etmektir, sağlık hizmeti sağlayıcıları için klinilk olarak etkili ve uygulanabilir, aynı zamanda basit ve gerekli olan standartlaştırılmış müdahaleler ve programlar oluşturmayı amaçlamaktadır ebeveynler ve hastalar hastalar.


Bu haber 1147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum