• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Erdoğan Tehditlerden anlamıyoruz - Yunanistan çocukça davranışı

Erdoğan Tehditlerden anlamıyoruz - Yunanistan çocukça davranışı Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili yeni mesajı - "Zorluklar karşısında barış ve istikrar için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. "Ülkemizin ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Doğu Akdeniz'de denizcilik haklarını savunuyoruz. Türkiye cumhurbaşkanı Ankara'da düzenlenen bir etkinlikte , " Akdeniz'in en büyük kıyı şeridine sahip olan ülkemizi kimsenin kısıtlamasına izin vermeyeceğiz. " Dedi . "Tehdit ve şanta

  • Reklam
Erdoğan Tehditlerden anlamıyoruz - Yunanistan çocukça davranışı
17 Eylül 2020 - 17:35 - Güncelleme: 17 Eylül 2020 - 17:39

Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili yeni mesajı - "Zorluklar karşısında barış ve istikrar için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

"Ülkemizin ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Doğu Akdeniz'de denizcilik haklarını savunuyoruz. Türkiye cumhurbaşkanı Ankara'da düzenlenen bir etkinlikte , " Akdeniz'in en büyük kıyı şeridine sahip olan ülkemizi kimsenin kısıtlamasına izin vermeyeceğiz. " Dedi .

"Tehdit ve şantaj dili bizim için işe yaramıyor. Yunanistan ile sorunların diplomasi ve diyalog yoluyla çözülebilmesi kararlılığımızdan kaynaklanmaktadır. "Bu konular hep yönetmelikler çerçevesinde, komşuları ile diyalog ve müzakere yoluyla çözülmesi gerektiğini," Erdoğan eklendi 

Ve bir kez daha ... tehdit etmeyi ihmal etmeden devam etti:"Yunanistan, politikacıları bize karşı haysiyetsizlik gösterirken, çocuksu davranışlar sergiliyor ve kışkırtıyor. Türkiye bizim için düşünülemez olan bu aşamada ihtiyatlı davrandı ancak bizim rolümüz çok önemli ve akıllıca ilerliyoruz. Sonrasında gerekli olan büyük olgunluğu göstermeye devam edeceğiz. Bölge ülkeleriyle barış ve istikrar için çalışmaya devam edeceğiz. Daima iyi niyetle hareket edeceğiz. "Ancak Türkiye'nin sabrını ve kararlılığını test etmeye devam ederlerse hak ettikleri cevabı alacaklar." 

Bu haber 595 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum