Erdoğan Yunanistan Cumhurbaşkanı güç göstermek için Kastellorizo ziyaret ederse daha fazla güç projelendirebiliriz

Erdoğan Yunanistan Cumhurbaşkanı güç göstermek için Kastellorizo ziyaret ederse daha fazla güç projelendirebiliriz Türk Cumhurbaşkanı, araştırma gemisi Oruç Reis'in bakımı tamamlandıktan sonra Yunan sularında aramaya devam edeceğini söyledi.Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan , araştırma gemisi Oruç Reis'in geçici olarak geri çekilmesinin geçici olduğunu ve gemideki bakım çalışmaları tamamlandıktan sonra Yunan sularında yasadışı arama faaliyetlerine devam edeceğini belirterek provokatif söylemini

  • Reklam
Erdoğan Yunanistan Cumhurbaşkanı güç göstermek için Kastellorizo ziyaret ederse daha fazla güç projelendirebiliriz
18 Eylül 2020 - 18:11

Erdoğan: Yunanistan Cumhurbaşkanı güç göstermek için Kastellorizo'yu ziyaret ederse daha fazla güç projelendirebiliriz

Türk Cumhurbaşkanı, araştırma gemisi Oruç Reis'in bakımı tamamlandıktan sonra Yunan sularında aramaya devam edeceğini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan , araştırma gemisi Oruç Reis'in geçici olarak geri çekilmesinin geçici olduğunu ve gemideki bakım çalışmaları tamamlandıktan sonra Yunan sularında yasadışı arama faaliyetlerine devam edeceğini belirterek provokatif söylemini sürdürdü .

Türk cumhurbaşkanı, Yunan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ile görüşmek ve görüşmek istediğini söyledi , ancak Yunanistan'ı Kastellorizo'daki tutumundan ötürü eleştirdi .

ayrıca oku 

Türkiye direk tüm Türkleri gerçek zamanlı izleyecek!

Büyük keşif! Bilim adamları, ölü yıldızın cesedinin yakınında dönen dev bir uzaylı gezegeni tespit etti

Araştırma gemisinin geri çekilmesinin Yunanistan ile diplomatik bir yakınlaşmaya izin vermek için yapıldığını, ancak bu, bölgedeki Türk operasyonlarının sona erdiği anlamına gelmediğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan, Konstantinopolis'teki Ali Camii'nde kabine üyeleri eşliğinde Cuma namazının ardından gazetecilere verdiği demeçte, "Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ile görüşmede sorunum yok" dedi. Söylediği gibi, önemli olan “neyi tartışacağımız ve hangi bağlamda buluşacağımız”.

Türkiye Cumhurbaşkanı, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou'nun ziyaretini bir adım daha ileri giderek, “Yunanistan Cumhurbaşkanı Kastellorizo'ya güç gösterisi olarak gelirse daha fazlasını yapacağız” dedi.

Bu haber 978 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum