Evcil hayvanlarını kaybeden çocuklar ne kadar savunmasız - En çok kim acı çekiyor?

333Yeni çalışma, bir çocuk ile sevgili evcil hayvanı arasında gelişen bağ ne kadar güçlüyse, kaybından sonra zihinsel sağlık sorunları yaşama olasılığı o kadar yüksek, yeni çalışma iddia ediyor - Araştırmacılar

  • Reklam
Evcil hayvanlarını kaybeden çocuklar ne kadar savunmasız - En çok kim acı çekiyor?
24 Eylül 2020 - 00:42 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 01:52

 

"Bir çocuğun yaşayabileceği ilk büyük kayıplardan biri, evcil hayvanının ölümüdür ve sonuçları travmatik olabilir, Özellikle de hayvan bir aile üyesi gibi hissediyorsa. Çalışmanın baş yazarı  "Bir evcil hayvanın ölümü deneyiminin genellikle çocuklarda artan zihinsel semptomlarla ilişkili olduğunu ve ebeveynlerin ve profesyonellerin onları fark etmesi ve ciddiye alması gerektiğini bulduk"dedi.

 

Gelişmiş dünyadaki hanelerin yaklaşık yarısının en az bir evcil hayvanı var. araştırmacılarına göre çocukların onlarla kurdukları bağlar sevgi, koruma ve onaylama açısından güvenli insan ilişkileri gibidir. Buna ek olarak önceki araştırmalar, çocukların genelikle rahatlamak ve korkularını ve duygusal deneyimlerini ifade etmek için evcil hayvanlara yöneldiğini göstermiştir.Her ne kadar  empat,i benlik saygısı ve sosyal yetenek bu etkileşimden sıklıkla sonuçlar açıkça yararlı olduğuna, dezavantaj, araştırmaya göre ölüme çocukların maruz ile ilgisi var Çocukların 63%'unda görülür kim Hayatını ilk 7 yılında evcil hayvanınız olsun.

 

Bu nedenle bu çalışma, İngitere'den 6.260 çocuktan  çocuktan oluşan bir örnekleme dayalı analiz ve çocukların ruh sağlığı tepkilerini inceleyen ilk çalişmadır.Annelerden ve çocuklardan toplanan veriler değerlendirildi ve bu, araştırmayacıların  8 yaşına kadar çocuklarda evcil hayvan sahibi olma ve kaybetme etmelerine yardımcı oldu.

 

"Bu  sayesinde,  çocukların zihinsel ve duygusal sağlıklarını analiz edebildik, uzun bir süre Evcil hayvanın ölümünden sonra yaşadıklarını inceledik. Bu nedenle, evcil hayvan ölümüne maruz kalma ile çocukluktaki psikopatolojik semptomlar arasındaki ilişkinin çocuğun sosyo- ekonomik durumuna veya daha önce yaşadığı zorluklardan bağımsız olarak ortaya çıktığını gözlemledik." çalışma

 

Araştırmacılar Ayrıca hayvan ölüm ve ilişkisi olduğunu öğrendik arttan psikopatoloji edildi fazla çocuklar kızlar daha belirgin ve bu korelasyonun dinamikleri ölüm meydana ve gelen ettiği çocukluk zamanından hem bağımsız olduklarını kaç kez veya ne kadar yakın zamanda gerçekleşti. Doktor.son bulgusu," çok küçük yaşta Evcil hayvanlarla kurulan bağın süresini ve çocukların gelişimlerini nasıl etkileyebileceğini" vurguluyor .

 

Çalışma, bir çocuğun başka bir önemli çocuğun kaybına tepkisine benzeye bilecek lerinden çocukların bir evcil hayvanın ölümüne ebeveynleri, bakıcılar ve çocuk doktorları tarafından kısa ve uzun vadeli tepkilerinin tanınmasının ve anlamanın önemini vurgulamaktadır. aile üyesi." Bu duygular daha derin ve açıkla ve beklenenden daha uzun sürüyorsa yetişkinlerin dikkatli olması gerekir."Karmaşık bir yasın belirtileri  belirtileri olabilirler ve merhametli veya terapötik bir konuşma kederli çocuk için çok yardımcı olabilir." 


Bu haber 1166 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum