Google Sıralamanıza Zarar Veren En Kötü SEO Tekniği

Google sıralamanıza zarar veren bazı SEO teknikleri olduğunu biliyor musunuz? 'Black Hat SEO' terimine aşina mısınız? Eğer değilseniz, lütfen bu gönderiyi gözden geçirin. Bu yazıda, Google sıralamanıza zarar veren SEO tekniklerini anlamanıza yardımcı olacağım. Ondan önce Black Hat SEO'nun ne olduğuna bir bakalım.

  • Reklam
Google Sıralamanıza Zarar Veren En Kötü SEO Tekniği
30 Aralık 2021 - 07:30

Google Sıralamanıza Zarar Veren En Kötü 9 SEO Tekniği

En Kötü SEO Teknikleri
 Google sıralamanıza zarar veren bazı SEO teknikleri olduğunu biliyor musunuz? 'Black Hat SEO' terimine aşina mısınız? Eğer değilseniz, lütfen bu gönderiyi gözden geçirin. Bu yazıda, Google sıralamanıza zarar veren SEO tekniklerini anlamanıza yardımcı olacağım.
Ondan önce Black Hat SEO'nun ne olduğuna bir bakalım.
 
Google web yöneticisi yönergelerine göre – etik olmayan veya modası geçmiş olarak kabul edilen bazı SEO uygulamaları vardır. Genellikle 'Black Hat SEO' olarak adlandırılırlar. Hepimizin bildiği gibi SEO, web sitenizi arama motorları için optimize etmekle ilgilidir. Ancak kötü SEO, tam tersi sonuçlar üretebilecek bir şeydir.
 
Herkesin web sitesini optimize etmek için en iyi SEO uygulamalarını takip etme hakkı vardır. İster açıklama için Meta etiketleri kullanıyor, ister web sitesinde Google Taramasına yardımcı olmak için Site Haritası kullanıyor olsun, farklı SEO uygulamalarını kullanmakta özgürsünüz. Ancak, gelişmiş SEO uygulamalarına doğru ilerlerken, web sitenizin sıralamasını etkileyecek bazı şeyler vardır. Bu SEO taktikleri genellikle Google'ın Panda ve Penguin arama algoritmaları tarafından tespit edilir.
 
Şimdi, hangi tekniklerin kötü, hangilerinin iyi olduğunu nasıl bileceksiniz? Google sıralamanıza zarar veren en kötü 9 SEO tekniğini listeledim.
 
Geri Bağlantı Satın Alma
Sizi gerçek geri bağlantılar için ödeme yapmaya ikna edecek binlerce site var. Örneğin – Fiverr, sadece 5$ gibi bir meblağ ödeyerek sitenize yüzlerce geri bağlantı sağlayan sitelerden biridir.
 
Ancak soru şu: Web sitenize hangi siteler bağlı? Nişinizle ilgili olacaklar mı? Valla ben bu soruya net bir cevap veremem. Web sitenize güvenilir bağlantılar almak beyaz şapkalı bir SEO'dur ve web siteniz için iyidir. Google, geri bağlantılar için ödeme yaptığınızı biliyorsa, sitenizi arama sonuçlarından kaldırabilir.
 
Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız, bağlantılar için ödeme yapmaktan kaçının. Ayrıca, bağlantı satan ve kendi içeriğinizi farklı siteler arasında dağıtmanıza yardımcı olan ağlara katılmamanızı da tavsiye ederim.
 
Alakasız ve kopya içerik
Yazılarımda sıklıkla SEO dostu içeriklerden bahsediyorum. İçerik, web sitenize trafik çekmede çok önemli bir rol oynar. Web sitenizde yinelenen içerik yayınlamaktan kaçınmanız gerektiğinden, benzersiz ve bilgilendirici bir içerik yazdığınızdan emin olun.
 
Web siteniz için içerik oluştururken, bunun işletmenizle alakalı olduğundan emin olmalısınız. Örneğin – emlak işiyle ilgileniyorsanız, sitenizde seyahatle ilgili konular hakkında konuşmanız gerekmez. Sitenizde alakasız içerik varsa, Google'ın kafası karışır ve sitenizi derecelendiremeyebilir.
 
Arama motorlarının web sitenizi tanımlamasını ve listelemesini istiyorsanız, içeriği benzersiz ve işletmenizle alakalı hale getirmelisiniz.
 
Google, kullanıcı deneyimine değer verir ve siteniz bunu kanıtlarsa, Google sitenizi ödüllendirebilir. İçerik yazarken müşterinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Müşterinizin ne istediğini her yönüyle düşünün ve onun için faydalı içerikler oluşturun. Bu, Google'a içeriğinizin işletmenizle alakalı olduğunu gösterirken sitenizin üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.
 
İçerik söz konusu olduğunda ikinci önemli şey özgünlüktür. Sitenize okuyucular için yararlı olan bazı kopya içerik eklemeniz gerekiyorsa, “SEO'nuz üzerinde olumsuz bir etkisi olmaması için bu sayfaları Noindex'e eklemelisiniz”.
 
Anahtar kelimelerle içerik doldurma
Bu, SEO uzmanlarının ve web yöneticilerinin siteyi SEO dostu hale getirirken yaptığı yaygın hatalardan biridir. Anahtar kelimeler SEO'nun çok önemli bir parçasıdır. Ancak aynı anahtar kelimeleri metin içinde tekrar tekrar tekrarlamak çok kötü bir SEO uygulamasıdır. Cümleye tam olarak uysalar bile, anahtar kelimeleri sınırlı hacimde kullanmak daha iyidir.
 
Anahtar kelime doldurma sadece kullanıcıları caydırmakla kalmayacak, aynı zamanda arama motorlarına algoritmalarını değiştirmeye çalıştığınızı bildirecektir. Web siteniz belirli bir niş veya konuyla ilgiliyse, onun hakkında olabildiğince fazla bilgi eklemek kesinlikle doğrudur. Ancak, siteniz spam gibi görünebileceğinden, her sayfada her 2 cümleden sonra anahtar kelime eklememelisiniz. Yalnızca arama tarayıcısını değil, aynı zamanda sitenizin ziyaretçilerini de rahatsız edecektir.
 
Anahtar kelimelerin sadece başlık, Meta açıklama, açılış paragrafı, alt başlıklar ve son paragrafta belirtilmesi tavsiye edilir.
 
gizleme
Gizleme, Google'a farklı içerikler göstererek ve web sitesi kullanıcılarını arama motoru bağlantısına tıkladıktan sonra farklı bir web sayfasına götürerek arama motorunu aldatan, yaygın olarak bilinen bir siyah şapka tekniğidir. Örneğin, web kodu Google'a kullanıcıları canlı kriket maçına yönlendirdiğinizi düşündürür. Ancak, web siteniz forex ticareti ile ilgili bilgiler yayınlamaktadır. Bu tür faaliyetler, arama algoritmaları kullanılarak tespit edilir. Google, bu tür web sitelerini cezalandırır, bu da yalnızca sıralamaya zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda arama motorlarından tamamen yasaklanmasına neden olur.
 
Böyle bir tekniği kullanmak çok kötü bir uygulamadır ve arama motoru tarayıcılarının yanı sıra kullanıcılar için sayfanın bir sürümünü tutmalısınız. Kullanıcının reklamları ve web içeriğini ayırt edebildiğinden emin olun. Aksi halde ceza ile tokatlanırsınız.
 
Aşırı Optimizasyon
SEO üzerinde çalışmak, kullanıcı dostu bir deneyim sağlamanın ve arama motoru sıralamasını yükseltmenin en iyi yollarından biridir. Ancak, web sitenizi aşırı optimize ederek web sitenizin sıralamasına zarar veriyorsunuz. SEO'yu aşırı optimize etmek, web sitesinin sıralama yeteneğini mahvetmeye başlayan çok fazla SEO iyileştirmesi oluşturma uygulamasıdır.
 
Siteyi tonlarca anahtar kelimeyle doldurmak veya çok sayıda derin dahili sayfaya bağlantı vermek olsun, aşırı optimizasyon her zaman Google sıralamanıza zarar verebilir. Aşırı optimizasyondan uzak durmak istiyorsanız, bir sayfada sınırlı sayıda H1 kullanın. Toksik sitelere bağlantı vermekten kaçının; bunun yerine nişinizdeki sağlıklı sitelerle ilişki kurmaya veya bunlarla bağlantı kurmaya odaklanın. Çabalarınızı boşa harcamayan mükemmel teknik SEO'ya sahip bir site oluşturun.
 
çok fazla reklam
Genellikle reklamların web sitemizin arama görünürlüğünü nasıl etkileyebileceğini düşünmüyoruz. Çok fazla reklam, arama motorlarının yanı sıra kullanıcılar için de kötü bir şey olabilir. Daha fazla para kazanmak için siteye daha fazla reklam koymak, yaygın bir düşünce gibi görünüyor. Ancak, zihniyet yanlış yönlendirilmiştir ve artık sürdürülebilir bir strateji değildir.
 
Google, kullanıcı deneyimine daha fazla önem veriyor. Ancak bu, Google'ın reklamlardan nefret ettiği anlamına gelmez. Sadece kullanıcıları kapatmadan reklamları entegre etmenizi istiyor. Google, en üst sıralarda yer alan web sitelerinin kullanıcılara aradıkları yanıtları sağladığından emin olmak istiyor.
 
Her reklam, sitenizde gezinmeye çalışan örümcekler için potansiyel bir engel haline gelir. Google Adsense Kurallarında yapılan son değişikliklere göre sayfalara farklı bir gözle bakacaklar. Google artık daha fazla reklam içeren sayfalara olumsuz bakacaktır. Bu, içeriğe kıyasla daha fazla sayıda reklam içeren sayfalar için potansiyel devalüasyonların olacağı anlamına gelir.
 
Çok sayıda giden bağlantı
Şüphesiz, çok sayıda giden bağlantı Google Sıralamanızı düşürür. Ancak, bağlantı verdiğiniz siteye güçlü bir destek sağlarlar. Site yüksek kalitede ise, onlara link vermenizi öneririm. Yasaklı sitelere bağlantı vermek web sitenize gerçek anlamda zarar verebilir. Düşük kaliteli bir siteye bağlantı veriyorsanız, Google sitenizi şüpheli site olarak kabul eder.
 
SEO'da, kaç bağlantının çok fazla bağlantı olarak kabul edildiği konusunda uzun bir tartışma var. Giden bağlantıların sayısı, herhangi bir web sayfasında kabaca 100'den fazla köprü olarak tanımlanır.
 
makale dizinleri
Makale pazarlaması çok önemli bir SEO tekniğidir. Makale pazarlamasının arkasındaki ana fikir, konu hakkında bilgilendirici bir makale yazmak ve çevrimiçi makale dizinlerine göndermektir. Ancak, birçok kişi web'deki mevcut içeriği döndürme ve makale dizinlerinde yayınlama hatasına düşer. İnsanlar, birden çok dizine yüzlerce makale göndererek Google'ı alt edebileceklerine inanıyorlar. SEO için böyle bir makaleyi kullanmak, web sitenizin Google sıralamasına zarar verebilir.
 
İkinci şey, makale dizinlerinin kendilerinin kötü içerik depolarıdır. Makaleniz bilgilendirici ve benzersiz ise, kaliteli içeriğin istisna olduğu bir web sitesine yerleştirilecektir. Google gibi arama motorları, makale dizinleri hakkında çok kötü bir fikre sahip olma eğilimindedir.
 
İçeriğinizi yayınlamak için makale dizinlerinden daha iyi yerler var. Düzenli olarak güncellendiği sürece kendi blogunuzu başlatmak yine de faydalı olabilir. Hatta başka bir web sitesinde misafir blog yazarı olabilirsiniz, bu da size sitenize yüksek kaliteli geri bağlantılar ve trafik kazanma imkanı verir.
 
Google Arama Konsolunu (eski adıyla Google web yöneticisi araçları) yok saymak
Google algoritmasında yapılan son güncellemelerden sonra, web yöneticileri backlink profillerine daha yakından bakıyor. Birçok kişi, web sitelerinin Google sıralamasına zarar verebilecek Google web yöneticisi araçlarını görmezden gelme hatasına düşer. Google web yöneticisi araçları, siteniz için Google'da veri ve yapılandırma kontrolü sağlamak içindir.
 
Google web yöneticisi araçlarıyla yapabileceğiniz tonlarca şey var. Ancak, onunla geçirdiğiniz zamanın karşılığını almanız biraz zaman alır. Henüz Google arama konsolunu kurmadıysanız, bugün yapın! Kurulumu ve kullanımı kolaydır. Tek yapmanız gereken www.google.com/webmasters/tools ' a tıklayıp Google hesabınızla oturum açmak. Bir site ekle'yi tıklayın, doğrulayın ve bitirdiniz.
 
Sitenizle ilgili her önemli konuda bilgilendirileceksiniz. Hatta performansınızı izleyebilir ve geri bildirimlere göre gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.
 
Sarmalamak!
 
Sitenizin Google sıralamasına zarar verebilecek başka birçok SEO tekniği vardır. SEO uzun vadeli bir strateji olmalı ve sıralamanızı etkileyen tüm faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.
 
Yukarıdaki tekniklerden herhangi birini takip ediyorsanız, yalnızca kısa bir süre için sonuç alabilirsiniz. Ancak, bu tekniklerin çoğu arama motorlarında yasaklanmıştır. Yukarıdaki SEO tekniklerinden herhangi birini kullanırsanız, Google sitenizi spam olarak değerlendirecek ve siteyi arama sonuçlarından kaldıracaktır.
 
SEO'nuzdan en iyi şekilde yararlanmak için doğru adımları atmak, Google'da üst sıralarda yer almanın akıllıca bir yoludur. Bugün daha da önemli olan, Google standartlarına dayalı etik SEO uygulamalarına uymaktır.
 
Yukarıdaki SEO stratejilerinden herhangi birini kullandığınız için hiç cezalandırıldınız mı? Lütfen yorumlarınızı aşağıya bırakın!
 
SEO konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen benimle iletişime geçin .

Bu haber 885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum