• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

İnanılmaz: Stresi %70 azaltan ünlü enjeksiyonlar

Kadınlar ve erkekler, genç görünümlerini yeniden kazanmak için botoks tedavilerine güvenirler, ancak enjeksiyonlar bir dizi rahatsızlığı tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak araştırmacılar, anksiyete bozukluklarında botoksun beklenmedik bir etkisi olduğunu görünce şaşırdılar. Kaliforniya Üniversitesi'ndeki Skaggs Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri Okulu'ndaki araştırmacılar, Almanya'dan iki doktorla işbirliği içinde, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FADA) Yan Raporlama Sistemi (FAE

  • Reklam
İnanılmaz: Stresi %70 azaltan ünlü enjeksiyonlar
03 Ocak 2022 - 06:38

İnanılmaz: Stresi %70 azaltan ünlü enjeksiyonlar

 
Kadınlar ve erkekler, genç görünümlerini yeniden kazanmak için botoks tedavilerine güvenirler, ancak enjeksiyonlar bir dizi rahatsızlığı tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak araştırmacılar, anksiyete bozukluklarında botoksun beklenmedik bir etkisi olduğunu görünce şaşırdılar.
 
Kaliforniya Üniversitesi'ndeki Skaggs Eczacılık ve Eczacılık Bilimleri Okulu'ndaki araştırmacılar, Almanya'dan iki doktorla işbirliği içinde, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FADA) Yan Raporlama Sistemi (FAERS) sayesinde botoksun yeni bir özelliğini keşfettiler. . . . Yaklaşık olduğunu azaltarak stresi . 
 
Özellikle Scientific Reports'ta yayınlanan bir araştırma, sadece alına değil vücudun dört farklı bölgesine botoks enjeksiyonu alan kişilerin, aynı koşullar için farklı tedaviler alan hastalara göre daha az anksiyete belirtisi bildirdiğini buldu . Öyle görünüyor ki bu "yan etki" bireylerin yararına çalıştı.
 
Botoks enjeksiyonlarını duyduğumuzda, aklımız hemen enjeksiyonların yaşlanma karşıtı özelliklerine gider , belki de migren, kas spazmları, hiperhidroz ve inkontinans tedavisinde olduğu gibi çeşitli terapötik katkılarını görmezden gelir .
 
40 binden fazla kişinin botoks tedavisi sonrası semptomlarıyla ilgili veri tabanını ve raporlarını kullanan araştırma ekibi, stres belirtilerini kontrol grubuyla karşılaştırmalı olarak araştırdı. Ekip daha sonra istatistiksel olarak anlamlı farklılıkları aramak için matematiksel bir algoritma uyguladı.
 
Buldukları şey, bu katılımcılardaki stresin , tedavi edildikleri sekiz durumun dördünde ve enjeksiyon bölgelerinde %22 ila 72 daha düşük olduğuydu: estetik nedenlerle yüz kaslarında, yüz kaslarında ve baş ağrısı için. migren tedavisi, üst ve alt ekstremitelerde kasılmalar ve spastisitenin giderilmesi için ve son olarak tortikolis tedavisi için boyun kasları.
 
Ancak araştırmacılar, incelenen verilerin stres ve botoks tedavisi arasında bir ilişki kurmak için toplanmadığını açıkladı. Ek olarak, veriler yalnızca yan etkiler yaşayan kullanıcıların alt kümesini temsil eder. Ekip, antidepresan alan kişilerin raporlarını hariç tutsa da, bazı durumlarda diğer reçeteli ve reçetesiz ilaçların kullanımı rapor edilmemiş olabilir.
 
Aynı araştırma ekibi, botoksun ruh hali üzerindeki etkilerini ilk kez incelemiyor, çünkü önceki araştırmalar böyle bir enjeksiyon alanların daha az depresif semptom raporuna sahip olduğunu gösterdi . Son olarak, enjeksiyon bölgesinin önemli olmaması, daha genç görünümün ve dolayısıyla daha az hoş olmayan duygulara neden olabileceği konusunda özgüven konusunda şüphe uyandırdı.

Bu haber 115 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum