• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Korona virüs Hastaneler entübe edilenlerin artışından kaynıyor 65 yaşındakilere kilitlenme geliyor

Korona virüs Hastaneler entübe edilenlerin artışından kaynıyor 65 yaşındakilere kilitlenme geliyor

  • Reklam
Korona virüs Hastaneler entübe edilenlerin artışından kaynıyor 65 yaşındakilere kilitlenme geliyor
21 Eylül 2020 - 11:33 - Güncelleme: 21 Eylül 2020 - 14:31

Ülke koronavirüs pandemisinin zaten Zor olan alanında yolunun en tehlikeli dönem içlerinden birinde. Kritik dönüm noktasının güvenli bir şekilde geçip geçmeyeceği önümüzdeki 7 -14 gün içinde görülecektir.

Bu dönemende,ek önlemlerinin etkinleştirildiği   bu günden başlayarak, Anttika'nın  karantinaya (kilitlenme) ne kadar yakın veya ne kadar uzakta olacağına, tüm ağırlıklarıyla (sağlık, sosyal, ekonomik) karar verecek. Ülke nüfusunun yarısını oluşturmaktadır.

Önlemlerin değerlendirilmesi ve etkinliği, her gün yetkin bilim adamlarının ve hükümet yetkililerinin gündeminde olacaktır. Aynı durum, Antikka sakinleri için kısa vadeli bir genel tecrit planı ortaya çıkmadan önce, koruma devresinin savunmasız, hasta ve yaşlılar etrafında tasarlandığı hedefli bir kilitlemeyi bile düşünen yetkililerle önlemlerin alternatif tırmanma senaryoları için de geçerli.

Corona virüsün bulaşması ve etkileri açısından son günlerde epidemiyolojik tabloda kaydedilen dramatik bozulma, gelişmeleri  hızlandırdığı ve başta Antika'yı kasıp kavuran salgın dalgası ile başa çıkmak için bilim adamları ve hükümet tarafından sert kararlar aldı.
Son haftalarda kademeli yükselme var. bu turuncu Atina koymak faktörlerden biridir," diye geçen Cuma söyledi Havza Profesör Enfeksiyon hastalıkları, Tıp Fakültesi koronavirüsü Sağlık Bakanlığı sözcüsü alarm seviyesi için. Son 10 gün yeni,COVID-19 enfeksiyonlarında,ağır hasta entübe ve ölü olarak negatif kayıtlarla işaretlendi. Geçen Cuma, Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Havza'daki koronavirüs salgını ile başa çıkmak için geçen Salı duyurduğu önlemlerinin ardından yeni bir dizi önlem açıkladı.
Artan epidemiyojik yük

Antika'da 14 Eylül'den 20 Eylül'e kadar ülkedeki yaklaşık 4.000 aktif koranavirüs vakasından 2.100'ü tespit edildi ve 1.037 'si bir haftada kaydedildi  Bu ek olarak, Atina Belediyesi'nin bazı belirli bölgelerinde daha ağır epidemiyolojik yük tespit edildi ve bu, da onu azaltmak için hedefli eylemler ve müdahaleler başlattı. Sivil korumaya göre ,2100 bakanlığın 966 'sı, çoğu o şehir merkezinde, belirli bölgelerde bulunan Atina Belediyesi'nde .

Aslında, geçen haftadan bu yana Sağlık Bakanlığı, referans hastanelerden ortaya çıktıklarında ,Atina'nın merkezinde ve "yüklü" epidemiyolojik belediye bölgelerinde yaşayan yabancıların ve kan gölüne özellikle endişe verici olarak değerlendirdi.

"Evangelismos" ve " Sotiria "yabancı hastalar her nöbetten sonra son 2 hafta boyunca sürekli arttı."Sotiria" da hastaların  %25'i 30 yaşın altındaki yabancı lardır. Yoğun bakım ünitesine kabul edilen yabancı hastaların yüzdesi %5 olarak tahmin edilmektedir. " Evagelismos"ta COVID-19 enfeksiyonu olan yabancılar hastaların %55'ini oluşturur ve aslında 17 -25 yaş grubuna aittir. Hastanenin yokun bakım üntübasyonların%15'i de yabancıdır..


 Salgını Atina'nin savunmasız sakinleri, yerliler ve yabancılar için yönetmek için bilgi, testler gibi özel alınacak ve ayrıca karantina otellerinde özellikle hastaneden taburcu olduktan sonra ve ayrılıncaya kadar gerektiğinde misafirperverlikleri yapılacaktır gerekli testlerin sonuçlarına olumsuz.

Fazla measi salgınları ve yaşlılar 

Gelen Atina, konser açık ve kapalı mekanlarda ve sinama 

gösterimleri olması 4 Ekim kadar bir sonraki 14 gün boyunca askıya alındı-bu fazla tek ölçüsüdür bu renk ile karakterize edilir eğlence etkinlikleri amaç ve virüs salgınları dır. Aynı doğrultuda iç ve dış mekan toplantıları için (sağlık mağazaları gibi özel mesafe yerler hariç) maksimum 9 kişi ile düğün cenazeme vaftiz nerde maksimum 20 kişi ayarlandı.

İşyerinde olumlu vakaların % 29,7 espit edildiği göz önüne alındığında, iş ve ilgili hareketler alanında aynı dönem için bir dizi önlem alınmıştır. Kamu ve özel sektördeki çalışanların %40'için  için zorunlu tele-çalişma , çalışmak kamu sektöründe kademeli olarak çalışma saatlerini ve kademeli olarak işe sabah 7, akşam 8'de gelişiyle birlikte ve sabah 9'da özel sektörde "dalga" halinde işten çıkarılma ve işverenlerin ve çalışanların sağlık protokollerine uymaları için yapılan kapsamlı kontrolleri,iş yerinde yeni  enfeksiyonların bulaşmasını azaltmayı amaçlayan tedbirler bütünüdür.

Yaşlılar da  EODY verilerinin göste rdiği gibi, koronavirüsün çapraz kıyılarında bulunan yetkili makamların mikroskobu altında, 65 yaş ve üstü insanlar, koronavirüsü onları ölümcül bir şekilde etkilediği için ağır bir bedel ödüyor. Pandemi kurbanların % 80' yukarıda belirtilen yaş grubuna aittir.Uzmanlar Komitesi bilim adamlarının defalarcavurguladıkları gibi yaşlılar ve savunmasızlar, yani ciddi hastalıklar nedeniyle yüksek riskli gruplara mensup olanlar, koronavirüs bulaşığını zayıf halkaları olduklarını kanıtlıyor.

Yeni tedbirlerinin bir parçası olarak  Sivil koruma Müsteşarı, 65 yaşın üzerindeki kişilerin seyahatlerini kesinlikle gerekli olanlarla sınırlamalarını, yakın aile ortamları dışındaki insanlarla temastan kaçınmaları nı ve kamu medyası ile seyahat etmelerini tavsiye etti.Ulaşım.

Bu yaş grubunu korumak için atılan bir sonraki adım, karantina ve gerektiğinde  cep telefonu aracılığı ile ilgili formlar veya mesajlarla yapıldığı gibi, Sivil Koruma'ya bildirilmesi gereken belirli nedenlerle herhangi bir harekkettir.Pandeminin ilk aşamasında(SMS)

Üzücü kayıtlara ve yeni önlemlere giden yol 

Geçen perşembe, 359 yeni koronavirüs vakası açıklandı -geçen hafta Pela'daki bir fabrika sızıntısını içeren 372 vakanın ardından Eylül ayındaki en yüksek 2 sayı.Bu vaka sayısının Yunanistan'da pandeminin  başlangıcından bu yana kaydedilen en büyük vaka olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca aynı  günün raporu, Attika'da 212 yeni vaka ile Eylül ayı için üzücü bir vaka kaydı verirken, aynı zamanda Havza için 200 vaka engelini aştı. Cuma yaklaşık, 600 hasta,ay başında iki katı olmak üzere hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık 1/ 3' ü  YBÜ' ler. Yoğun Bakım Üniteleri (YBÜ'LER), Özel Enfeksiyon Üniteleri (YBÜ'ler) ve ve negatif basınçlı servislerde bulunmaktadır.

Ama entübe edilenlerin verileri açısındanda resim siyah:1 Eylül'de 37 ve son Cuma 18 Eylül'de 76.Üç hafta içinde ikiye katladılar!

 Geçen Perşembe aynı zamanda günlük ölümlerin üzücü rekoru kırıldı: Bir epidemiyolojik raporun açıklanmasından diğerine, yani Çarşamba öğleden sonradan Perşembe öğleden sonraya kadar 9 hafta öldü. Üzücü haber, 3 kişinin Perşembe gecesi sona erdiğinde büyüdü,  toplamda 12 kişi.Şimdiye kadar en  en yüksek ölü sayısı 10 idi. ve 3  Nisan 2020' de pandemi nin kalbinde meydana geldi .Eylül ayında 62'si olmak üzere toplam 328 kişi koronavirüsten öldü.

Geçen Ağustos ayındaki epidemiyolojik verilere yansıyan pandemi nin yaz dalgası, aynı zamanda hem vatandaşların hem de devletin yüksek hızları kontrol etme koşullarını empoze eden önlemlere olmasındaki gevşeklik bilim adamları ve hükümetin kara epidemiyolojik tabloyu oluşturdu. son 24 saat, sert bir şekilde müdahale etmeye karar veriyor.

Uzmanlar Komitesi üyelerinin "kırmızı" Atika' ya yönelik tecritin bir sonraki tırmanışı ile derhal önlem alınması yönündeki görüşlerini güçlendiren bir diğer unsur da "yetim" davalarıdır.Gösterge olarak, ülkede 212 si Antitika2da olmak üzere Sia tikada olmak üzere 359 vakanın görüldüğü zor Perşembe, 10 kişiden  6'sı "yetim" 359 vakanın  223 100'de 62 tespit edilmemiş ve 359 bakanın 223'ü  (% 62) tespit edilmemiş ve izlenmemiştir 

Birkaç gün boyunca günde 25 'ten fazla bilinmeyen pozitif koronavirüs vakası kaynağı, virüsün kontrolsüz dolaşımı için çanı çaldığında, "yetim" koronavirüs vakaları için alarm, yazdan beri bilim insanlarına çalıyordu. Attika'da,  pratikte Eylül ayında, yerleşim yerlerinden sakinlerin dönüşü tamamlandığında izleme son derece zor hale geldi.

Tedbirlerin artması ve kilitlenme
Attika'daki kilitlenme senaryosu, başlangıçta yeni koronavirüsü durdurma yollarına dahil edilmesi de, bilim adamları ve hükümetin birlikte aradığı planlarım ve çözümleri dahil edildi.

Koranavirüsün seyrini durdurmak, mevsimsel virüs dalgası için organize edilmesi gereken sağlık sistemine değerli zaman kazandırmak ve son olarak da refleksleri harekete geçirmek için. Antika bölgesindeki hareketlerin ve faaliyetlerin birkaç günlük kısıtlanması mantığında incelendi. "Evde Kalıyoruz" safhasının tekrarı için vatandaşlar.Devlete sunulan pakette son çare olmaya devam ettiği için. yeni bir tecrit uygulamasının uygulanması kesinlikle önümüzdeki 7 ila 14 gün içindeki gelişimi ne bağlıdır.

Geçtiğimiz Mart ayında, o zamanlar eşi görülmemiş genel karantina önlemi uygulandığında epidemiyolojik veriler ve 34 entübasyon ve 15 ölüm olduğu belirtilmelidir ancak bu sadece bir sayı meselesi değildir.

Profesör Gikas Majokinis'in  geçen Cuma günkü brifingde  belirttiği gibi, birkaç gün boyunca düzenli olarak 300'den fazla koronavirüs vakası nın kaydedilmiş olması endişe verici bir istikrar gösteriyor ancak bunların kalite özellikleri de önemli.Farklı,ör.Bilinen izlenebilir kişiler."yetim" vakalar veya belirli yaş veya meslek grupları olup olmadığı Attika'da ise "yetim" vakalar istikrar kazanıyor.YBÜ'deki ve hasta sayısı da önemli bir faktördür,artan bir  olduğu bir alandır.

Bu haber 813 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum