• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Koronavirüs:Bu, 1 numaralı bulama şeklidir-Koruyan iki hareket.

Yeterli iç mekân havalandırması ve sosyal mesafe, iletimi riskini azaltmada anahtar rol oynar,virüsün bulaşma modları üzerine yapılan en son bilimsel araştırmalara göre. Coronavirüs Koruyan iki hareket

  • Reklam
Koronavirüs:Bu, 1 numaralı bulama şeklidir-Koruyan iki hareket.
27 Eylül 2020 - 13:39 - Güncelleme: 27 Eylül 2020 - 15:46

COVID-19 salgın neden olur, Yayınlanan yeni bir veri inceleme göre, esas olarak hava mikro damlacıkları üzerinden iletilir.

 

Dergisinde yayınlanan ayrı bir çalışma, incelemeyi doğrulayarak,kişi içeride şarkı söylediğinde ve maske takmadığında, hava yoluyla taşınan ve koronavirüsü dağıtan hava damlacıklarını bilmeden fırlattığı sonucuna varıyor.

 

Coronavirus yüzeylere dokunarak bulaşmaz.

İlk durumda, inceleme yeni koronavirüsün çeşitli yüzeylere dokunan ulaştığına dair çok hakkınız olduğu sonucuna varır.

 

Bu nedenle araştırmacılar, kapalı alanların uygun şekilde havalandırılması ve sosyal mesafenin bulaşma riskini azaltmada kilit rol oynadığını hatırlatıyor.

 

Üniversitede Hastanesi Hospital’daki araştırmacılar, tarafından yayınlanan tüm mevcut bilimsel makaleleri inceledi. COVID-19’un bulaş bulaşmasına katkıda bulunan viral, çevresel ve konakçı ile ilgili faktörleri belirtmek için ilgili hükûmet veya akademik rapor.

 

Verilerin işlenmesinden, birkaç deneysel çalışmanın bir parçacıklarının veya yüzeylere dahil edildikten sonra saatlerce canlı olabileceğini gösterdiğine karar verdiler. Ortamda viral RNA tespit eden gerçek zamanlı çalışmalar, yüzeyde çok düşük virüs yeni kaydetti ve çok az vakada koronavirüsü canlı olarak izole etti.

 

Vaka çalışmalarından ve grup raporlarından, elde edilen kanıtlar,sonumunun koranavirüsün  en yaygın bulaşma şekli olduğunu dair güçlüdür:m3safe ve ventilasyon, k COVID-19’ u kişiye iletme riskinde anahtar rolü oynamaktadır.

 

Sözde bulaşma kaynağı malzeme veya yüzeylerle doğrudan temas veya bunlardan bulaşmanın olduğu birkaç durumda, solunum iletiminin rolü göz ardı edilemez.

 

ABD’li araştırmacılar ayrıca çeşitli viral bulaşma modelleri belirlediler. Onlara göre, virüs semptomların başlamasından yaklaşık 1 gün önce zirveye çıkıyor ve semptomların başlamasından sonraki bir hafta içinde zayıflıyor. Tüm bulaşma modelleri başlangıçta meydana gelir ve hiçbiri sonradan belgelenmez, yani hatta yaklaşık 1 hafta boyunca semptomlar gösterdikten sonra .

 

Çoğu insan koronavirüsü başka insanlara bulaştırmaz ve bazıları kümelerde “aşırı doz olayları” adı verilen birçok yan etkiye neden olur.

 

Araştırmanın yazarlarına göre, incelemenin bulguları, salgını azaltmak için bilimsel olarak doğrulanmış planlarını tasarlanmasına ve vatandaşların korona virüsün yayılmasını yavaşlatma konusunda eğitilmesine yardımcı olacak.

Corona Virüsü bulaşmasını kaynağı olan prova.

ABD’de yapılan ikinci çalışmada, nedeni geçen Mart ayında meydana gelen aşırı bulaşma olay iyi de. Hafif covid-19 semptomları olan bir adam, kapalı alanda iki buçuk saat süren bir grup provasına gitti. Takip eden dönemde aynı provaya giden 50'den fazla kişiye coronavirus bulaştı ve hatta ikisi öldü.

 

Ancak müzisyenler Korona Virüsün bulaşmasını sınırlamak için gerekli tüm önlemleri aldıkları için (el dezenfektanları ve mesafeyi korumak için öneriler) Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, bölgede bulunanlar aşınmadığı için yayılmanın kaynaklandığından şüpheleniyorlar. Maske.

 

Odanın yetersiz havalandırılması, müzisyenlerin havaya küçük damlacıklar atarak şarkı söyledikleri prova sırasında üretilen birikmesine katkıda bulundu.

 

Çevre Araştırma, Enstitüsü'nde kimya profesörü olan çalışmanın yazarı, Odadaki herkes tarafından paylaşılan ‘ortak hava’ yoluyla kirlenmiş  solunması, koronavirüs yayılmasının ana kaynağıydı dedi.

 

Araştırmacılar ,provanın 2,5 saat yerine 30 dakika sürmesi durumunda coronavirus bulaşma oranının y%87’den %12 düşeceğini tahmin etti. Maske kullanımı, daha iyi havalandırma ve provanın daha kısa suresi ile birlikte hava temizleyici kullanılması, enfekte insan sayısına 52 ‘den 5’ e düşürdü.

 

Böylece müzik etkinliklerinin kapalı değil açık alanlarda gerçekleşmesi gerektiği sonucuna varırlar. Ve başka türlü yapıldığında iyi havalandırmaya dikkat edin. Bu sayede bulaşmasını değil, aynı zamanda üst solunum yolunu etkileyen tüm viral enfeksiyonları da durduracaktır. Son olarak, şarkıcılar tarafından şarkı söylerken ve yeterli mesafeyi korurken bile maske kullanmanın bir cankurtaran olabileceğini hatırlatırlar. 


Bu haber 1059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum