• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Okulda daha iyi performans için çocuk ne yemeli

Çocuğun okuldayken yemesi gereken doğru ürünler nelerdir? Hazırlanması hızlı ve kolay olan yiyecek kombinasyonları nelerdir

 • Reklam
Okulda daha iyi performans için çocuk ne yemeli
25 Eylül 2020 - 21:22 - Güncelleme: 26 Eylül 2020 - 11:30

Hijyen ve uygun Pediatri için eksiksiz sunuyor. Öncelikli hedef, çocuğa glikoz sağlamak için Karbonhidratlı Yiyecekler yemek olmalıdır. Beyni besindir.

Bu nedenle çocuğun beynini sürekli besin sağlamak için karbonhidrat içeren besinleri düzenli aralıklarla tüketmesi gerekir Bu araçlar atıştırmalıklar da okul bakılmaksızın yemiş olsun kahvaltıya da olmasın çocuklar için çok önemlidir .

Aslında kahvaltı yapmadan evden çıkan çocuğa İlk fırsatta bir şeyler tüketmesi tavsiye edilir. Dengeli karbonhidrat açısından zengin diyetler, tüm unlu mamüller, meyveler, süt ve yoğurt.

Sağlıklı beslenme için beslenme kurallarına uygun olarak cips,kruvasan, tatlı gibi seçeneklerden ve genel olarak hazırlanmış ve paketlenmiş gıdalardan kaçınılması önerilir..

Çocuk böyle bir seçimi ay boyunca birkaç kez tutabilir. Bunun yerine, günlük olarak hedefiniz yüksek besleyici atıştırmalıklar olmalıdır, bunlardan bazıları:

Peynir sebze, hindi veya tavuk, yumurta, ton balığı, hamburger, somon v,b İçerebilen sandviçler veya kızarmış ekmek veya Arap turtası veya Yunan turtası, işte size ilham verecek bazı örnekler.

Çocuk ay boyunca böyle bir seçimi birkaç kez tutabilir. Bunun yerine,günlük olarak hedefiniz yüksek besleyici atıştırmalıklar olmalıdır, bunlardan bazıları:

 • Zeytin ezmesi domates ve salatalık ile mayalı ekmek....

 • Yoğurt, ve sebzeli...

 • Burger, domates, marul ve hardallı yuvarlak tahıllı ekmek...

 • Tavuk parçaları, hardal ve sebzeli Yunan turtası Bal ve fındık ile Arap turtası...

 • Fındıklı pralin,muz ve fındıklı tortulla...

 • Yayma peynir ve salatalık ile çok tahıllı ekmek...

 • Ev yapımı börek (Peynirli turta ,ıspanaklı turta ve) veya Pizza...

 • Ev yapımı kurabiyeler veya tahıl barları...

 • Meyve...

 • Fındık...

Zeytinli ekmek, kuru Üzümlü ekmek, peynirli ekmek, Selanik Çöreği galeta peksimet vb.
Yukarıdakiler gıdaya atıfta bulunursa da, gerekliliğini ve önemini hiçbir şekilde unutmamalıyız. Yetersiz sıvı alımı neden olur, bu da fiziksel dayanıklılığın, zihinsel azalmasına neden olur.
Çocuklar gün boyu bol su içmelidir, özellikle çok hareketli olanlar veya sıcak bir ortamda olanlar. Sıvılar arasında meyve suları, süt, alkolsüz içecekler vb. Bulunur .

Okulda daha iyi performans için çocuk ne yemeli

Ancak ihtiyaçların çoğusu ile karşılanmalıdır. Bu yüzden çocuğun yanında bir kova olduğundan ve günde en az 2 kez doldurduğundan emin olun.
Ebeveynlerin okuldaki en sağlıklı yiyecek seçimlerini” teşvik etmeleri “için. Özellikle yiyecek deyimini ve hazırlığı düzeyinde kesinlikle Organizasyon ve planlama ihtiyaçları vardır.
Bununla birlikte, genellikle göz ardı edilen ve bu amaca katkıda bulunan, bir parametre, çocuğun yemeğini evde hazırlama sürecine kendisinin dahil olmasıdır. Böylece, ,bu eğitim süreci sayesinde boyunca, yanına alacağı yiyeceklerle tanışır, onun sevmeyi” öğreniyor” ve ayrıca özerklik eğitimi alır!

 

Ancak ihtiyaçların çoğusu ile karşılanmalıdır. Bu yüzden çocuğun yanında bir kova olduğundan ve günde en az 2 kez doldurduğundan emin olun. Ebeveynlerin okuldaki en sağlıklı yiyecek seçimlerini” teşvik etmeleri “için. Özellikle yiyecek deyimini ve hazırlığı düzeyinde kesinlikle Organizasyon ve planlama ihtiyaçları vardır. Bununla birlikte, genellikle göz ardı edilen ve bu amaca katkıda bulunan, bir parametre, çocuğun yemeğini evde hazırlama sürecine kendisinin dahil olmasıdır. Böylece, ,bu eğitim süreci sayesinde boyunca, yanına alacağı yiyeceklerle tanışır, onun sevmeyi” öğreniyor” ve ayrıca özerklik eğitimi alır!


Bu haber 725 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 0 Yorum