• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Peynir: korkmadan yemeniz için beş neden - akıllı yemenin en büyük  sırrı

Peynir: korkmadan yemeniz için beş neden - akıllı yemenin en büyük  sırrı

  • Reklam
01 Temmuz 2021 - 18:35

 

Peynir Korkmadan yemeniz
Gerçek şu ki, doymuş yağlar ve kaloriler açısından zengin olduğu için peynirden sıklıkla kaçınıyoruz, bu nedenle günlüok diyetimizde yerleşik bir yeri yok gibi görünüyor. Ancak son araştırmalar peynir tüketimini azalttı ve önemli bir parametreye dikkat ettiğimiz sürece bu süt ürününü diyetimize dahil etmemiz için bize önemli nedenler verdi: miktar.

1. Kalp hastalığı riskini azaltır

Gerçek: fransızlar, peynir ve ördek ve tereyağı gibi doymuş yağlardan zengin diğer yiyeceklerin yüksek tüketimine rağguys düşük kalp hastalığı oranları kaydetti. Bu fenomen bir "fransız paradoksu" olarak tanımlanmıştır. Süt tüketimiyle ilgili 31 kohort çalışmasının 2016 analizine göre, günde 56,6 gram peynirin kardiyovasküler hastalıgood enough  riskinde %18 azalma ile ilişkili olduğu bulundu . British journal of nutrition'daki araştırmacılara göre açıklama muhtemelen kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi minerallerin yanı sıra peynirlerde bol miktarda bulunan riboflavin ve b12 vitamininde bulunuyor. Ayrıca yaklaşık 23 gr. Günde peynir, daha düşük inme riski ile ilişkilendirildi %thirteen oranında. Belki de başka bir açıklama, fransızlar tarafından tüketilen az miktardan kaynaklanmaktadır !

2. Diyabetin başlamasını önler


American journal of medical vitamins'da (ajcn) yayınlanan bir araştırmaya göre, yaklaşıgood enough 28 gr. Günde peynir, tip 2 diyabet riskini %8 oranında azaltabilirken, günde 3/4 fincan yoğurt daha düşüokay danger taşır. Bir başka ajcn çalışması, yukarıdakilerden daha düşügood enough peynir tüketiminin , kadınlar için daha düşüok tip 2 diyabet riski sağladığını buldu .

Araştırmacılar, peynir altı suyu proteininde bulunan bir özelliğin, peynirdeki daha adequateısa zincirli doymuş yağların yanı sıra insülin salgısını artıran ve buna direnci azaltan kalsiyumdan kaynaklandığını tahmin ediyor.

Bununla birlikte, bir kez daha, riskte bir azalma ile ilişkili olan günlüokay az miktarda peynir now not edilir. Bu nedenle dengeli bir diyet çok önemli bir rol oynar.

Three. Yaşam beklentisini artworkırır

2016 yılında eu magazine of clinical nutrients'da yayınlanan 15 yıllıadequate bir araştırma, 960 fransız gönüllü örneğinde günde yaklaşıokay 56,6 gram peynirin çalışma sırasında ölüm riskini %38 oranında azalttığını gösterdi. Bu durumda kalsiyum, kan basıncını düşürme veya bağırsaktan yağ emme yeteneği sayesinde kilit bir rol oynamış olabilir.

Four. Kolesterolü "atar"

Peynirdeki kalsiyumun yanı sıra süt fermantasyon ürünlerinde bulunan k2 vitamini, gıdaların kolesterol düzeyleri üzerindeki olumlu etkileriyle ilişkili görünmektedir. Tereyağı veya peynirden zengin bir diyetten sonra kolesterol seviyelerini karşılos angelesştıran 2015 tarihli bir randomize araştırma analizi, ortak kalori ve doymuş yağ içeriğine rağguys ikincisinin üstünlüğünü gösterdi. Bununla birlikte, analiz, katılımcıların daha düşük iyi kolesterol seviyelerine sahip olduğunu gösterdi.

Five. Kasları güçlendirir

İlginç bir çalışma , yaşlanmada klinik müdahaleler'de 2014 yılında yapılan ve protein faydaları, kazein ve peynir altı suyu sağlayan bir araştırmaya göre, 12 hafta boyunca günde yaklaşıok bir fincan ricotta peynirinin artan kas okütlesi ve 60 yaşın üzerindeki sağlıklı yetişkinlerde daha iyi denge ile ilişkili olduğunu gösterdi.

Bu haber 265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum