Sık sık mangal yapar mısınız Bu alışkanlığın kalbinizi neden tehdit ettiğini görün

İyi pişirilmiş eti yüksek ateşte pişirmeyi tercih ediyorsanız, yeniden düşünmenin zamanı gelebilir. Sağlığınız için kırmızı et pişirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyunGüçlü tat veya sağlık? Et söz konusu olduğunda, Güney Avustralya Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmanın bulguları fazla yer bırakmıyor. Güney Kore'nin Gyeongsang Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütülen ve Nutrients dergisinde yayınlanan çalışma, yüksek sıcaklıkta pişmiş kırmızı et yemenin

Sık sık mangal yapar mısınız Bu alışkanlığın kalbinizi neden tehdit ettiğini görün
16 Eylül 2020 - 08:03

İyi pişirilmiş eti yüksek ateşte pişirmeyi tercih ediyorsanız, yeniden düşünmenin zamanı gelebilir. Sağlığınız için kırmızı et pişirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyun

Güçlü tat veya sağlık? Et söz konusu olduğunda, Güney Avustralya Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmanın bulguları fazla yer bırakmıyor.

Güney Kore'nin Gyeongsang Üniversitesi ile işbirliği içinde yürütülen ve Nutrients dergisinde yayınlanan çalışma, yüksek sıcaklıkta pişmiş kırmızı et yemenin , kalp hastalığı ve felç riskini artırabilecek bir protein bileşiğinde bir artışa eşlik ettiğini buldu. diyabetli hastalarda komplikasyonlara neden olur.

Çalışma, biri kırmızı et ve işlenmiş buğday ürünleri bakımından yüksek ve diğeri tam tahıllar, kuruyemişler, sebzeler ve buharda pişirilmiş, haşlanmış veya düşük ısıda beyaz et yönünden zengin iki farklı diyet modelinin sonuçlarını izlemeye odaklandı. üretimle ilerlemiş glikosilasyon ve ürünleriyle (AGE) . 

Dr. New Australia Üniversitesi'nden Permal Deo, AGE'ler, kırmızı et bir ızgara veya tava gibi yüksek sıcaklıklarda pişirildiğinde üretilen ve hücrelerin normal işlevlerini etkileyerek vücutta birikebilen bileşiklerdir AGE oranı yüksek yiyecekler yemek, toplam günlük alımlarını% 25'e kadar artırabilir; daha yüksek konsantrasyonlar , kan damarlarının ve miyokardiyumun sertleşmesine , iltihaplanma ve oksidatif strese, dejeneratif hastalık belirtilerine yol açar.

Gerçekten de sonuçlar, kırmızı et bakımından zengin bir diyetin AGE düzeylerini önemli ölçüde artırdığını doğruladı. AGE'lerin kronik hastalıkla nasıl ilişkili olduğuna dair birçok cevaplanmamış soru olmasına rağmen, araştırmalar dejeneratif hastalıkları olan hastalar için önemli beslenme bilgileri sağlar.

New Australia Üniversitesi'nden Dr. Peter Clifton'ın belirttiği gibi, " Kalp hastalığı riskini azaltmak istiyorsak, kırmızı et tüketimimizi azaltmalıyız veya en azından onu nasıl pişireceğimiz konusunda daha dikkatli olmalıyız ."

Bu haber 481 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum