Trump ABD TikTok kesiyor

Trump ABD TikTok kesiyor ABD Ticaret Bakanlığı Cuma günü kararname yayınlamayı planlıyor - ABD Başkanı Çin casusluğundan korkuyor ABD Başkanı Donald Trump son vermeye hazırlanıyor popüler için TikTok uygulaması içinde ABD . ABD Ticaret Bakanlığı, Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kişilerin Çin WeChat mesajlaşma uygulamasını ve Çin video paylaşım uygulaması TikTok'u indirmelerini yasaklayan bir kararname yayınlamayı planlıyor . Reuters'a konuşan üç yetkiliye göre 20 Eylül.

Trump ABD TikTok kesiyor
18 Eylül 2020 - 18:49 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 18:56

ABD Ticaret Bakanlığı Cuma günü kararname yayınlamayı planlıyor - ABD Başkanı Çin casusluğundan korkuyor

ABD Başkanı Donald Trump son vermeye hazırlanıyor popüler için TikTok uygulaması  içinde ABD . ABD Ticaret Bakanlığı, Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kişilerin Çin WeChat mesajlaşma uygulamasını ve Çin video paylaşım uygulaması TikTok'u indirmelerini yasaklayan bir kararname yayınlamayı planlıyor . Reuters'a konuşan üç yetkiliye göre 20 Eylül.

 

Yetkililer , TikTok'un sahibi Byte Dance'ın kaderi konusunda bir anlaşmaya varmak için mücadele ederken ABD'deki yeni TikTok indirmeleri üzerindeki yasağın, Pazar günü geç saatlerde yürürlüğe girmeden önce Başkan Trump tarafından kaldırılabileceğini söylüyor . Amerikan faaliyetleri. Ayrıca, TikTok için 12 Kasım'a kadar hiçbir ek teknik işlemin yasaklanmayacağını ve bu da şirkete ByteDance'ın ABD operasyonları üzerinde bir anlaşmaya varıp ulaşamayacağını görmek için fazladan zaman vereceğini söylediler. Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Fox Business Network'e "Çekirdek TikTok 12 Kasım'a kadar bozulmadan kalacak" dedi.Bakanlık, hareketin "bu uygulamalara erişimi engelleyerek ve işlevselliklerini önemli ölçüde azaltarak ABD'deki kullanıcıları koruyacağını" söyledi .

Kararname, ABD şirketlerinin ABD dışındaki WeChat'te faaliyet göstermesini engellemeyecek, bu da Walmart ve Starbucks gibi WeChat'in yerleşik 'mikro uygulamalarını' işlemleri kolaylaştırmak için kullanan ABD şirketleri için iyi bir haber ve Yetkililere göre Çin'deki tüketicilerle iletişim kurmak .

Kararname, çevrimiçi bahis işlemleri de dahil olmak üzere WeChat'in sahip olduğu diğer Tencent Holdings şirketleriyle işlemleri yasaklamayacak ve yasaklamayacaktır.Elma , Google veya diğer şirketler teklif TikTok veya WeChat uygulamalar ABD dışından.

Çarşamba günü Trump, ByteDance'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki TikTok'ta çoğunluk hissesini elinde tutma planlarını sorguladı ve altı Cumhuriyetçi milletvekilinin onu reddetmeye zorlaması sonrasında Çinli şirketin kontrolü sürdürme fikrinden yana olmadığını söyledi. teklif.

Ticaret Bakanlığı'na göre kararnamenin bugün Yunan saatiyle 15: 45'te yayınlanması bekleniyor.

Amerikan başkanı görüyor ... Çin casusluğu

TikTok, Çinli ByteDance grubuna ait. Dünya çapında yaklaşık 1 milyar kullanıcısı var ve gençler arasında çok popüler.

TikTok, yabancıların ABD ulusal güvenliğine bir tehdit oluşturup oluşturmadıklarını belirlemek için önerilen yatırımları ve satın almaları değerlendiren ABD ajansı CFIUS tarafından bir soruşturmaya konu oldu.

ABD'li yetkililer, yaz boyunca oldukça popüler olan video platformunun Pekin tarafından Amerika Birleşik Devletleri'ne zarar veren nedenlerle kullanılabileceğine dair endişelerini dile getirdi .

TikTok, ByteDance'in benzer bir uygulamaya sahip olduğu, ancak farklı bir isim altında olduğu Çin ile ilişkilerini defalarca savunmak zorunda kaldı. Platform, Çinli yetkililerle veri paylaşımını her zaman reddetti ve bu tür talepleri kabul etme niyetinde olmadığına dair güvence verdi.

"Tik Tok" aracılığıyla gençliğin Haziran ayında Tulsa, Oklahoma'da cumhurbaşkanının ilk konuşmasını sabote ettiği hatırlanıyor. Amerikan başkanı o zamandan beri, bir milyondan fazla destekçisi olacağı için övünerek sefil bir şekilde başarısız olduğunu sindiremiyor. Salgının ortasındaki ilk büyük seçim öncesi mitingi ve sonunda sadece 6.200 taraftarın bulunduğu (stadyumda 19 bin kişi ile), genç Tik Tok kullanıcılarının da kalelerden birine elini koyduğu söyleniyor. nın-nin.

Bu haber 383 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum