• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Web Sitenizi Yükseltmeniz İçin En Önemli 5 Neden

Günümüzde internet çağında yaşıyoruz. Web siteniz, işletmenizi tanıtmak için en önemli araçlardan biri haline geldi. Küçük bir işletme veya büyük bir işletme olsun, iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak zorunlu hale geldi. Ancak sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Web siteniz işinizi yapabilir veya bozabilir ve günümüzün standartlarını ve protokollerini göz önünde bulundurarak tasarlanmalıdır. Ayrıca, izleyicilerin tercihleri ​​de dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Ha

  • Reklam
Web Sitenizi Yükseltmeniz İçin En Önemli 5 Neden
02 Ocak 2022 - 05:16

Web siteniz yükseltme
Web Sitenizi Yükseltmeniz İçin En Önemli 5 Neden


Günümüzde internet çağında yaşıyoruz. Web siteniz, işletmenizi tanıtmak için en önemli araçlardan biri haline geldi. Küçük bir işletme veya büyük bir işletme olsun, iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak zorunlu hale geldi. Ancak sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Web siteniz işinizi yapabilir veya bozabilir ve günümüzün standartlarını ve protokollerini göz önünde bulundurarak tasarlanmalıdır. Ayrıca, izleyicilerin tercihleri ​​de dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Halihazırda bir web siteniz varsa, işi verimli bir şekilde yapıp yapmadığını veya bir yükseltmeyi düşünmenin zamanı gelip gelmediğini kendinize sormalısınız. Aşağıdaki 5 neden, ne zaman harekete geçmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.


 1 Güvenlik : Günümüzde web sitenizin en önemli yönlerinden biri güvenliktir. Web sitenizin en son güvenlik önlemlerine sahip olup olmadığını analiz etmeniz gerekir. Her geçen gün, karşılaştığımız daha yeni güvenlik riskleri var. Bu güvenlik ihtiyacı, müşteri ödemelerini kabul eden web siteleri için daha da derindir. Bu senaryoda, eski güvenlik önlemlerinizin sizi bu tehditlere karşı koruma şansı olmayacaktır. Web sitenizin güvenliğini nasıl analiz edeceğinizi bilmiyorsanız, nasıl yaptığınızı belirlemek için size mevcut web siteniz için ücretsiz bir web stratejisi denetimi sunabiliriz . İyi haber şu ki, tüm web sitelerimiz siber saldırıları önlemek, izlemek ve bunlara karşı koymak için en iyi araçları kullanarak üst düzey güvenlik göz önünde bulundurularak özel olarak oluşturulmuştur.


 
2 Mobil Optimizasyon : Bugün internet trafiğinin büyük bir çoğunluğu bir dizi mobil platformdan geliyor. Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmamakla, mevcut ve/veya potansiyel internet trafiğinizin çoğunu karşılayamazsınız. Ayrıca, masaüstü web sitenizin aynı işi cep telefonlarında yapamayacağını unutmamak önemlidir. Mobil kullanıcılar, bilgiyi hızlı ve parmaklarının ucunda isterler. Uzman bir web sitesi tasarımcısı, dikkatli bir şekilde sağlam bir mobil deneyim oluşturmalıdır. Sonuçta, iyi hazırlanmış, mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak bir zorunluluktur. Sitenizin Mobil Dostu olup olmadığından emin değil misiniz? Bu ücretsiz Google Mobil Uyumluluk testini mutlaka yapın .

3 İletişim Kolaylığı : Müşterileriniz sizinle iletişime geçmek zorunda kalırsa ne olur? Bunu web siteniz aracılığıyla yapabilirler mi? İstediğiniz tüm bilgileri alıp almadıklarını görmek için iletişim formlarınızı değerlendirin. Ayrıca, müşterilerinizin size bilgi vermekten çekinmesi için çok ayrıntılı olmamalıdır. İletişim formlarınızın, ekibinizin müşteriye geri dönmesi için en önemli bilgileri yakalamasını istiyorsunuz. Ayrıca, mesajlarını aldığınızı bildirmek için otomatik yanıtlayıcı e-postaları ayarlamak istiyorsunuz. Ek olarak, müşterilerinizin sosyal medya hesaplarınız üzerinden sizinle iletişime geçmesine izin vermelisiniz. Bazı şirketler, müşterilerin sizinle hemen gerçek zamanlı bir randevu alabilmesi için doğrudan kişisel takviminize bağlanan "randevu iste" entegrasyonları da sunar. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyorsadönüşüm optimizasyonu yardımcı olabiliriz!
4 SEO : SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Adından da anlaşılacağı gibi SEO, web sitenizi Google, Yahoo, Bing vb. Arama Motorları için optimize etmek için kullanılan bir tekniktir. Bu tür arama motorlarının arama sıralamalarında yer alabilmesi için web sitenizin SEO dostu olması gerekir. Ayrıca, bu, Arama Sonuçlarındaki genel sıralamanızı iyileştirmenize de yardımcı olabilir. Arama sonuçlarında ne kadar yüksekte olursanız, web sitenizin tıklanma olasılığı o kadar yüksek olur. SEO optimize edilmiş bir web sitesine giden çok fazla iş var . Geliştiricilerin sayfa hızlarına, içeriğin anahtar kelime optimizasyonuna, web sitesi kodlarına ve daha fazlasına bakmaları gerekir. En önemlisi, web sitesi şirketleri siteyi ilk kurduklarında sayfa içi Arama Motoru Optimizasyonu yapmaları gerekir.
5 Web Sitesi Hızı : Son olarak, web sitelerinin sayfa yükleme süreleri de web sitenizin performansının ve müşteri dönüşümünün kritik bir yönüdür. Web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürerse, müşterilerinizin siteyi bırakma veya en azından işletmeniz hakkında kötü bir izlenimle başlama olasılığı vardır. Bu günlerde, web sitelerinizin 1,8 ila 2,7 saniye içinde yüklenmesi bekleniyor. Herhangi bir gecikme, dönüşümlerinize zarar verebilir. Web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürüyorsa, yükseltmeyi düşünmek için bugün profesyonel bir web sitesi geliştirme şirketiyle iletişime geçmeniz gerekir. Daha da önemlisi, Google artık mobil aramada gösterilmeye devam etmek için sitelerin 3-5 saniye içinde yüklenmesini istiyor. Sonuçlarınızı görmek için bu Google Mobil hız testini kullanabilirsiniz.

Bu haber 122 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum