• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Yemekten önce bu meyve ile dört kilo daha az göbek yağı

Uzmanlar, günde bir elmanın karın bölgesindeki yağ birikimini azalttığını ve yılda dört kilo vermenize yardımcı olabileceğini söylüyor. Tüketmek için doğru zaman nedir?

  • Reklam
Yemekten önce bu meyve ile dört kilo daha az göbek yağı
30 Ağustos 2021 - 16:06

Yemekten önce bu meyve ile dört kilo daha az göbek yağı

Uzmanlar, günde bir elmanın karın bölgesindeki yağ birikimini azalttığını ve yılda dört kilo vermenize yardımcı olabileceğini söylüyor. Tüketmek için doğru zaman nedir?

Günde bir elma yemek, karın bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olurken, aynı zamanda yılda dört kiloya kadar ulaşabilen kilo kaybına da katkıda bulunabilir.

Bu meyvenin lif içeriği tokluk hissi yaratır ve bu nedenle yemekten önce yemek, daha az miktarda yiyecek tüketmeye ve diğer sağlıksız atıştırmalıklardan kaçınmaya  yardımcı olur .

Aslında seçkin beslenme uzmanı Rob Hobson'a göre elmalar bir kalıp çikolatadan üç kat daha doyurucu ve elbette çok daha sağlıklı.

Hobson, Elma, 100 gram meyve başına 1,2 gram diyet lifi içerir , bu da tokluk hissi verir ve özellikle yemekten önce tüketildiğinde açlık hissini önler" dedi.
Yemekten önce bu meyve ile dört kilo daha az göbek yağı

Pektin , elma bulunan elyaf aynı zamanda yardımcı barsak (mikrobiyomu) bakteri, düzenleyen  kilo alımı ve vücut yağ birikiminin önlenmesi ile ilişkili olduğu çeşitli ve denge" diye eklenir.

Bir yıl boyunca günde bir elma yemek, "her gün akşam yemeğinden önce bir elma yemek, karantina sırasında verdiğimiz kilolardan kurtulmanın çözümü olabilir" diyen diyetisyen Lucy Dawson tarafından da umut verici bir plan olarak görülüyor.

Son olarak, İngiliz Elma ve Armut Üreticileri Derneği tarafından yürütülen bir araştırma, akşam yemeğinden önce her gün bir meyvenin tüketilmesinin, bu yılki karantina sırasında çoğu insanın kilo vermesine yardımcı olabileceğini gösterdi.

Bu haber 415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum