Yeni başlayanlar olan Ebeveynler çocuğa yardım etmek için 5 ipucu

Her çocuğun yeni durumları uyum sağlama yöntemi vardır. Çocuğunuzun yeni okul deneyimini nasıl başarılı bir şekilde yöneteceksiniz de öğrenin

Yeni başlayanlar olan Ebeveynler çocuğa yardım etmek için 5 ipucu
22 Eylül 2020 - 23:15 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 23:53

Küçük Çocuğunuz büyüdü ve birkaç gün önce ilk kez, kaygı duygusuyla  tatlı bir şekilde karıştırılan gurur duyguları ile okula gitti. Kolay uyum sağlayacak mı? Psikolog Marina moskal soruyor Olumlu olarak nasıl cevaplayacağı nızı gösteriyor!


Çocuğum okula başlıyor, nelere dikkat etmeliyim?

1.Herhangi bir aile gibi benim de kesinlikle benzersiz ve özel bir yöntemle yeni  durumları ve değişiklikleri ile aldığımı unutmam. Bu çocuğumun yeteneklerine güvenmem ve kaygımı ve endişemi,kaygımı ve uyumuyla  ile ilgili korkum aktarmaya çalışmam gerektiği anlamına geliyor. 

2.Çocuğuma, şimdi onunla başlayan diğer tüm çocuklar gibi, okula başlama konusunda farklı duygular hissetmesinin kabul edilebilir ve caiz olduğunu açıklayacağım.Sınıf arkadaşı olacak çocuklar ve zamanla bazıları da iyi arkadaş olacaklar.

Koronavirüs ve okula dönüş: Çocuğunuzun nelere dikkat etmesi gerektiğini anlamasına yardımcı olun

3..Onu açıklayacağım ve işini bitirdiğinde orada olacağımı temin edeceğim- en azından İlk birkaç gün ,eğer çalışırsam ve İşten izin alabilirsem- onu elde etmek için. Çalırsam ve okulun ilk günlerinde izin alamazsam, onu okuldan kimin alacağını ve ben eve gelene kadar kiminle kalacağını ona bildireceğim.

4. Sizi temin ederim ki, eve döndüğümüzde, onu meşgul eden herhangi bir şey hakkında konuşabiliriz ,günü boyunca karşılaşmış olabileceği zorlukları ve ayrıca ne yaptığını nasıl gittiğini ve neler yaptığını Tartışmak için müsait olacağım yönetilen. 

5. Uyum yeteneği açısından kardeşleri veya kuzenleri ve hatta komşuları ile karşılaştırmayın .Her çocuğun kendine özgü ve hassas bir uyum programı olduğu için özel bir yaklaşıma ve desteğe ihtiyacı vardır .

Her çocuğun yeni durumları uygun sağlama yöntemi   vardır. Anaokuluna, anaokuluna ve anaokuluna gitmişse, zaten bir dereceye kadar uyum sağlamayı öğrenmiştir." Okul nasıl"tadı var, şimdi pek çok şey değişse de...Okulu, binayı, öğretmeni, hatta bazı durumlarda alanı değiştirecek, belki  arkadaşlarından ayrılacak, kendisini alakalı olanı veren benzeri görülmemiş durumlar yaşayacak.kaygı. Kendinizin kini yüklemeyin!
 


Bu haber 504 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum