• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Zeytinburnu'nda temizlik işçisi yolda bulduğu parayı Iraklı sahibine teslim etti

Zeytinburnu nda temizlik işçisi olarak çalışan Abdülkerim Sağlar sokakta bulduğu 4 bin lirayı Iraklı Taha Alani ye teslim etti. Belediye başkanı onurlu davranışından dolayı temizlik işçisine yarım altın hediye etti.

  • Reklam
Zeytinburnu'nda temizlik işçisi yolda bulduğu parayı Iraklı sahibine teslim etti
12 Temmuz 2021 - 21:40

Zeytinburnu’nda temizlik işçisi olarak çalışan Abdülkerim Sağlar, sokakta bulduğu 4 bin lirayı Iraklı Taha Alani’ye teslim etti. Belediye Başkanı Arısoy da temizlik işçisine örnek davranışından dolayı teşekkür ederek yarım altın hediye etti. Zeytinburnu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 56  yaşındaki Sağlar, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde 74. sokağı süpürürken kaldırımda parayı fark ettiğini söyledi..

Engelli temizlik işçisi, bulduğu para dolu cüzdanı polise teslim etti
SOKAKTA BULDUĞUM BİR LİRAYI DAHİ CAMİDEKİ YARDIM KUTUSUNA ATARIM

13 senedir Zeytinburnu’nda temizlik işçisi olarak çalıştığını ifade eden Abdülkerim Sağlar, “Altı çocuğum ve sekiz torunum var. Çok şükür çocuklarım da çalışıyor. Hiçbir sıkıntımız yok. Sokakta saat 14.00 ile 14.30 arasında kaldırımları süpürürken buldum parayı. Paranın önce sahte olduğunu düşündüm. Gerçek olduğunu anladıktan sonra ekip sorumlumuzu arayarak para bulduğumu bildirdim. Başka insanlar gelerek paranın kendilerine ait olduğunu söyledi. Kısa sürede paranın sahibi bulundu. Parayı teslim ettik. Paranın sahibi bulunduğu için çok sevindim. Sokakta bulduğum bir lirayı dahi camideki yardım kutusuna atarım. Çok şükür sağlığımız yerinde ve çalışıyoruz” dedi.
 

PARAYI BULAN İNSAN MUHTEŞEM BİRİ

Türkiye’de yaşadığını söyleyen Iraklı 52 yaşındaki Taha Alani, “Temizlik işçisinin bulduğu para, bizim ev kiramızdı. Çok teşekkür ediyorum. Paramızı bulan insan muhteşem biri. 4 bin lira az bir para değil. 7 senedir İstanbul’da yaşıyorum. Bu para bizim için çok önemliydi çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANINDAN YARIM ALTIN HEDİYE ETTİ

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, makamında ağırladığı temizlik işçisi Abdülkerim Sağlar’a ilkeli davranışından dolayı teşekkür ederek yarım altın hediye etti.  muhabirine konuşan Arısoy, “Temizlik işçimiz Abdülkerim kardeşimiz yerde bulduğu parayı yöneticilerine bildiriyor. Arkadaşlarımız paranın sahibini bularak teslim ediyor. Personelimizin davranışı yapılması gereken bir hareket. Herkese örnek olacak bir davranış. Tamamen helal kazanç üzerine odaklanmış bir arkadaşımız. Sağlar’a teşekkür ettik. Küçük bir de hediye verdik” dedi.


Bu haber 219 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum