• -----Sponsorlu Bağlantılar-----

Koronavirüs Covid-19'u geçtiğinden emin misin? Neden olabildiğini gör

Araştırma bulguları zaten COVID-19 bulaşmış olabileceğini düşünme tuzağına düşmemek için bir uyarıcı olarak çalışıyor.

  • Reklam
 Koronavirüs Covid-19'u geçtiğinden emin misin? Neden olabildiğini gör
28 Eylül 2020 - 23:24 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 01:02

Bir kısmı yanlışlıkla zaten enfekte olduklarına ve Covid-19 enfeksiyonunun üstesinden geldikleri ne inanabilir,  pandemide ki ön saflarda çalişanların yarısına kadar çalışanların neredeyse kendi bildirdiği semptomu olduğunu gösteren bir çalışmanın bulguları dır.. 3.000 kişi hiçbir antikor testi, virüsünün gerçekten taşıyıcılarının olduğunu göstermedi.

 

 Araştırmaya ingiltere Halk Sağlığı Servisi tarafından yapıldı ve bulgular Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Bulaşıcı Hastalıklar  Derneği  çevrimiçi konferansı sırasında  sunuldu.

 

Bu ne kadar önemli vurgulamak İngiltere Halk Sağlığı Servisi çalışması lideri Doktor hiçbir gönül olmamaya ve kesinlikle devam etmek sosyal mesafe önlemlerinin gözetilmesi ve iyi bir hijyeni bile birileri can geçmişte covid-19 ile enfekte olduğunu düşünüyor.

 

 Birleşik krallık’taki akademik ortaklarla işbirliği içinde liderliğindeki Uzmanlar,,özellikle 3 ön  cephedeki mesleklerde kendi kendine bildirilen semptomlar ile pozitif antikorların varlığı arasında ilişkiyi inceledi- polis memurları ve itfaiyeciler -Haziran 2020’de

 

Çalişma,,covid-19 için pozitif moleküler testi olan Polis ve İtfaiyeciler (1117),; Sağlık uzmanları (1546) ve Sağlık uzmanları (154) olmak üzere 3 Gruptan 2847 kişi İiçiyordu i (son grup test duyarlılığının değerlendirilmesi, assasin virüsüne karşı antikor testlerinin  güvenilirliği “gerçekten pozitif”sonuçlar. 

 

Katılımcılardan, hastalığın kendilerinin bildirdiği semptomları toplamak için özel bir anket doldurmaları istendi ve ardından iki antikor testinin sonuçları karşılaştırıldı.

 

2847 katılımcı bu toplam 943(%33) inancını ifade bu da enfekte edilmiş covid-19 ile uyumlu belirtileri gösteren olan. Bununla birlikte, 466’sı (%49) her iki testte de antikorlar için negatif test etti,bu aslında covıd-19 sahip olma olasılıklarının olmadığını  anlamına geliyor.Kullanılan iki test  sırasıyla %96,6 ve % 93,3 duyarlılık sahiptir

 

Araştırmacılar,semptomları gösteren, ancak teste karşı antikorları olmayanların, antikor testleri pozitif olanlara göre belirgin şekilde daha erken semptomlar yaşadıklarını, hastalık süresinin çok daha düşük olduğunu ve çok daha düşük sıklıkla olduğunu buldular. bağışıklık raporu( tat ve koku kaybı). 

 

Kendinden bildirilen covid-19 semptomlarına sahip olanların yaklaşık yarısının antikor olmadığı bulundu bu da araştırmacılara göre pandemi nin ortasındaki “kilit” meslek grubundaki pek çok kişinin, özellikle erken aşamalarda yanıldığını öne sürüyor. Solunum sistemi başka bir enfeksiyonu iken koronavirüsü ile enfekte oldukları salgını.

 

Çalışma bulgularının akran değerlendirmesi beklemede olmasına rağmen, genel popülasyondaki çok sayıda insanın yanlışlıkla Covid-19 teşhis konulduğuna inanmasının muhtemel olduğuna işaret ederek,, bunun bazılarına neden olması gereken bir şey olmadığına dikkat çekiyor. gönül rahatlığı.

Bu haber 1133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum